Etter fjerdeplassen i Rally Estland i helgen er nå Steve Røkland på tredjeplass i Junior EM. Valter Jensen måtte bryte det historiske rallyet rett før mål.

 

 

 

Steve Røkland og Patrik Barth kjørte inn til fjerdeplass under helgens Junior-EM løp i Estland. Det medførte at de fikk såpass med poeng at de rykket opp til tredjeplass før det siste løpet i Tsjekkia. Hvis Steve klarer å få til en start der er det store muligheter til å ta en sølvplassering. Det blir en kamp mellom fem førere å ta denne sølvmedaljen.

Vi gratulerer samtidig svenske Emil Bergkvist som etter helgens annenplass allerede kan krone seg med årets europamester i juniorklassen.

 

 

I Historiske klassen måtte dessverre Valter Jensen og Erik Pedersen bryte på før den nest siste etappen på grunn av store tekniske problemer på sin nye Ford Escort BDA. Svenske Anders Johnsen vant den historiske klassen.

 

Rally Estland, totalt:

 

1 Lukanuyk Hviterussland Mitsubishi Lancer Evo10 1.32.25.4
2 Kajetanowicz Polen Ford Fiesta R5 +12.7
3 Aus Estland Mitsubishi Lancer Evo9 +1.07.0
13 Røkland Norge Peugeot 208 R2 +9.06.1

 

Rally Estland, klasse RC4:

 

1 Sirmacis Latvia Peugeot 208 R2 1.40.27.0
2 Bergkvist Sverige Opel Adam R2 +31.8
3 Niinemäe Estland Peugeot 208 R2 +34.2
4 Røkland Norge Peugeot 208 R2 +1.04.5
5 Ledin Sverige Peugeot 208 R2 +1.38.5

 

EM-stilling, junior EM

 

1 Bergkvist, Sverige 128
2 Sirmacis, Latvia 87
3 Røkland, Norge 79
4 Ingram, Storbritania 78
5 Griebel, Tyskland 75
6 Gago, Portugal 60

 

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt