Ole Christian Veiby fikk hjelp av juniorverdensmester Pontus Tidemand til å finne det rette oppsettet på bilen før Mountain Rally. – Nå er jeg veldig fornøyd, og reiser til Gol og andre NM-runde med en god følelse, sier han.

 

 

17-åringen fra Kongsvinger ble ikke helt fortrolig med sin Ford Fiesta ST under NM-åpningen i Sigdal for to uker siden. Men med hjelp fra Pontus Tidemand, juniorverdensmester og teamkamerat i Even Management, er følelsen en helt annen.

 

– Pontus har kommet med noen gode råd, noe som har vært til stor hjelp. Nå stoler jeg fullt og helt på bilen. Det er snakk om forskjellige små justeringer på oppsettet, samt bytte av fjæringer, forteller Ole, som har med seg Stig Rune Skjærmoen i kartleserstolen.  Unggutten er veldig spent før løpet, og legger ikke skjul på at han gleder seg til endelig å få kjøre Mountain Rally.

 

 

 

– Dette er et løp jeg ikke har kjørt tidligere, men jeg har hørt mye fint om det. Det er også skikkelig vinterføre som venter oss. I og med at det er et nytt løp, blir det viktig å skrive gode noter, poengterer han.
Selv om Ole føler seg sikker på at det vil gå fortere i helga enn hva det gjorde under NM-åpningen, er NTG-eleven mest opptatt av egen utvikling enn å sammenligne seg med andre førere.

 

– Tempoet får vi bygge opp etter hvert, men jeg tror det blir en del bedre enn i Sigdal. I det siste har vi trent mye på forskjellige kjøreteknikker, og alt handler i grunnen om å utvikle meg videre, understreker Ole Christian Veiby.

 

Kilde: Pressemelding

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt