
Dette er tredje år Vestfoldsprinten blir arrangert, i et samarbeid mellom NMK Tønsberg, NMK Sandefjord og NMK Larvik. Løpet består av to fartsetapper som kjøres fire ganger hver, altså totalt 8 SS på til sammen 40 km full fart.
I NMK Rallycup 2012 begynner det å tilspisse seg i flere klasser etter den siste runden i regi av NMK Aurskog-Høland. Premiene i cupen er reduserte startavgifter i neste års løp i cupen, og det er altså mer enn bare heder og ære å hente ved å gjøre et godt resultat i cupen. Gjør du jevnt gode resultater på alle tre underlag er muligheten stor for å hevde seg godt når premiene skal deles ut på Sportsmøtet i slutten av oktober.
Tidligere i år ble Numedalsrally avlyst. Nå har nok et løp i cupen blitt avlyst, da NMK Larvik ikke hadde ressurser til å gjennomføre årets utgave av Rally Larvik. Cupen vil i år dermed bestå av tre løp på snø, to på grus og ett løp på asfalt.
Stillingen i cupen før Vestfoldsprinten finner du på www.nmk.no.
Rallykomiteen ønsker alle førere og funksjonærer lykke til med lørdagens rally!
Resultater etter 4 løp i cupen (Mountain Rally Norway, Rally Elverum, Rally Hadeland, Rally Aurskog-Høland):
Fører junior:
1 – Thor Gunnar Hagen (NMK Modum og Sigdal) 120p
2 – Frank Tore Larsen (NMK Modum og Sigdal) 107p
3 – Marius Dahl (NMK Modum og Sigdal) 55p
Kartleser junior:
1 – Torstein Eriksen (NMK Modum og Sigdal) 120p
2 – Karoline Myhre (NMK Hadeland) 30p
2 – Eirik Bakke Fossen (NMK Modum og Sigdal) 30p
Fører senior:
1 – Petter Rolfsen (NMK Modum og Sigdal) 120p
2 – Morten Ødenes (NMK Modum og Sigdal) 107p
2 – Tom Kristian Lien (NMK Modum og Sigdal) 102p
Kartleser senior:
1 – Thor Einar Hagen (NMK Modum og Sigdal) 120p
2 – Hege Turvoll Lien (NMK Modum og Sigdal) 102p
3 – Stig Rune Skjærmoen (NMK Elverum) 90p
Kilde : Pressemelding