
Forrige helg kjørte duoen inn til en andreplass totalt i årets andre NM-runde i rally, og denne helgen er det Rally Finnskog som står for tur. Rallyet har ikke NM-status, men har trukket flere kjente VM-sjåfører til start.
- Jeg gleder meg veldig til å kjøre og det skal bli gøy å se hvordan vi ligger an i forhold til andre Super 2000-bilene. Jeg føler at ting begynner å stemme, og vi har mer å gå på, smiler 20-åringen Marius Aasen fra NAF Motorsport Asker og Bærum.
Rallyet har base på Grue/Svullerya på Finnskog, og det er også her start og mål vil finne sted. Det er fire etapper på tilsammen 117 km som blir kjørt to ganger rundt i Finnskog traktene.
- Det kommer til å bli et spennende og lærerikt løp for oss, og vi trenger all den kjøretreningen vi kan få. Derfor er Rally Finnskog et bra testløp før Rally Sweden, for det har noe lik veikarakter, sier kartleser Veronica Engan.

For om en uke debuterer Aasen og Engan sammen i årets første planlagte VM-runde i klassen SWRC. Det er klassen under de grommeste WRC-bilene som går i VM.
- Det er en drøm som går i oppfyllelse at jeg sitter i en sånn bil og skal kjøre VM-rally. Denne helgen skal vi ikke bare teste fartsnivået, men også dekkene vi skal bruke under VM-runden. Vi har stor tro på de nye Dmack-dekkene, sier Marius Aasen.
Kilde: Pressemelding