En kort oppdatering er som følger:


SS1: De ledet prøven i S-WRC etter 2 splitter. Så ble de gulflagget mellom splitt 2 og 3, som betyr at de blir fortalt å kjøre rolig. Deretter ble det blåflagg, som betyr stopp senere ut på prøven, alt på grunn av en ulykke med en forankjørende bil. En midlertidig tid er stipulert, en endelig stipulert tid vil følge senere.

SS2: Mas vant SS2, med 0,8 sekunder før nummer to.

SS3. Etter en god start, med splittider helt i toppen igjen, stoppet bilen etter å ha truffet noen grener fra noen vinranker langs prøven. De forsto ikke hvorfor, men etter å ha konsultert teamet fant de ut at det hadde med brannslukningsapparatet å gjøre. En gren fra en vinstokk må ha slått opp den utvendige bryteren for apparatet, som står mellom frontruten og panseret, og da kuttes automatisk all strø til bilen. Uheldigvis tapte de 5 minutter på hendelsen.

Generelt er vi godt fornøyd, selv om mulighetene for å vinne løpet forsvant på SS3. Mads har raskt vendt seg til både bil, underlag og et for ham helt nytt løp. Tidene som settes er bra.



Kilde : Morten Østberg



www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt