Per stiller til start i helgens NM runde på Hadeland etter at han sist helg vant årets første SM runde som var Bergslagsrally.
Både publikum, konkurenter og arrangører husker godt den svarte Saab’en og dens ville ferd gjennom rallysporet i fjor. Mange har sikkert gledet seg til å se mer av dette i årets sesong. Det så lenge helsvart ut for Per Johansson og hans kartleser Tony Carlsson. Det er ikke lett å få til et budsjett for norske løp når du er svensk. Per’s svenske sponsorer var ikke interesert i å hjelpe ham i Norge. Og norske sponsorer for Per vokser ikke akkurat på trær.Men endelig har det begynt å skje noe. Den første sponsoren er i havn. Da kan sesongen begynne.
Per og Tony kommer til Rally Hadeland og satser på å forsvare sin norgesmestertittel fra 2001. De har hatt en bra innkjøring, med klasseseier på nesten 3 minutter i Bergslagsrally nå i helgen. Dette var årets første SM-løp og Per og Tony leder altså SM i F 2 klassen.
Per og Tony stiller til start på Hadeland i samme bil som året før. Men de har en ny og kraftigere motor. Nå blir de kanskje enda heftigere på skogen. Uansett, Per og Tony kjører både for publikum og for seier.