Teamet til Anders Ruud har vært et par dager på Flexifuel-test i nærheten av Østersund. Det hele endte med at Anders Ruud og Marius Fuglerud deltok i Offerdalingen idag , det endte på fjerdeplass i klassen.

 

Etter en to-dagers test med Ford teamet var det duket til start i Offerdalingen idag. ss1 idag var av dårlig veistandard, en traktoretappe sa Anders. De var allikevel ikke mer enn 5 sekunder bak raskeste bil i klassen.

 

På ss2 følte de at det tidvis gikk bedre, men de slet med veikarakteren som var forskjellig fra i Norge. I tillegg så var det veldig uvanlig å kjøre på svenske arrangørnoter. Dette fulgte dem videre utover i rallyet.

 

På siste etappen viste det seg også at ekstralysene var justert feil slik at de lyste for mye ned i bakken og ikke fremover. Da de tok igjen en bil ble de også liggende i snøføyka av denne resten av prøven.

 

Det endte på fjerdeplass i klassen, men Anders Ruud er fornøyd med å ha fått kjørt mye rallybil og det har vært en fin gjennomkjøring før Rally hadeland neste helg.

 

Totalvinner i Offerdalingen ble Urban Eriksson i en Mitsubishi Lancer.

 

www.norsk-rally.com / Preben Berg, Ragnar Engen, Per Broen og Tommy Holt