Årets NM-sesong har ikke startet helt etter planen. På grunn av store skader på både bil og fører etter Sigdal, måtte OS-Motorsport stå over NM-runden på Kongsvinger. Men nå er teamet klare for Numedalsrally, denne gangen med litt lavere skuldre enn normalt.
Som de fleste har fått med seg, endte første NM-runden, Sigdalsrally, med store karosseriskader på bilen og brudd i ryggen på Ole Gunnar. Nå er bilen i testet og i orden. Og fører'n stiller med korsett.
- Med tanke på min rekreasjon så har det gått bra fysisk sett, må kjøre med korsett og ta det pent nå på Numedal, det er en tanke som gjør meg små dårlig. For jeg har lyst og kjøre flat out! Men etter test på lørdag så kjenner jeg jo at underbevisstheten holder litt på bremsepedalen. Det går rett og slett ikke fort nok , forteller Skogli.
OS-Motorsport er veldig ydmyke og takknemlige for all hjelp fra omverden. Familie, sponsorer, kjente og ukjente har stilt opp og hjulpet til for at teamet skal komme seg tilbake i «sporet».
- All støtte har vært enormt! Og selvom kroppen ikke er i toppform enda, stiller vi til start i helga. Vi skulle jo helst sett oss øverst på pallen og svaiet med favoritt flagget, men må vel bare innse at det er og pakke sammen og gi til Søren Snartemo. Han har imponert meg stort med den farta han har satt opp i ny bil. Det er riktignok den verste skyssen du kan stille med i klasse 13, men at overgangen skulle gå så glatt overrasket meg litt. Håpet jo også at min tidligere erfaring fra klasse 13 skulle kompensere for forskjellen på bilene, forklarer Ole Gunnar.
Teamets kartleser er derimot ved litt bedre mot. Litt sånn som han Solan Gundersen i Flåklypa Grand Prix, er'n generelt positiv og ikke redd for å ta opp kampen.
- Jeg tror vel vi kjører for pallplass. Snartemo virker uslåelig, Johnsrud er skjerpa, Tom Kristian Lien fikk opp et bra tempo, Lysen kjører fort og Caspersen kommer i ny bil. Dette er ikke avgjort før vi er i mål. Men jeg tror ikke det tar så lang tid før fører'n er tilbake der han slapp. Og det skal hverfall ikke stå på meg, selv om man må vel regne med litt oppkast før start. I 2016 var vi totalraskest i nasjonal og 7 totalt oppover Smådøl. Så får vi se i år, humrer en spøkefull Raymond Braaten før Skogli bryter inn:
- Jeg håper vi kan være med i toppen. Uansett skal vi gi hjemmepublikumet «valuta for penga» og by på både sladding og lyd på skogen.
På grunn av mildværet, har dessverre arrangøren måtte stryke planlagte ss1 og ss6. Men OS-Motorsport håper allikevel mange tar turen til Numedal og Fjelleventyret.
Kilde: Pressemelding